Anasayfa Güzellik Cilt Bakımı Cilt Çatlakları Nasıl Yok Edilir ?

Cilt Çatlakları Nasıl Yok Edilir ?

0 1118
Cilt Çatlakları

Cilt çatlakları bayanların büyük problemidir. Bu çatlaklar bayanların en büyük sorunu olup bu onların psikolojisini bozar. Cilt çatlakları istenmeyen görüntülerine sebep olur. Cildimiz dışarıdan gelen aşırı basınçla karşılaştığı zaman deride çatlaklar oluşur. Ve bu çatlaklar derinin yıpranmasına sebep olur.

Deride ki bu çatlaklar ilk başta pembe renginde olup üzerinden zaman geçtiği zaman beyazımsı bir renk alır. Cilt çatlaklarını tedavi etmek çok uzun zaman alabilir. Onun yerine cilt çatlaklarını ortadan kaldırmak daha kolay çözüm olacaktır. Tamamen ortadan kaldırmak klinik müdahale gerektirebilir.

Bazen de kullanılan kozmetik ürünlerle de bu sorundan kurtulabilirsiniz. Cilt çatlakları en çok bayanların göğüs kısmında oluşur. Gelişme çağındaki kız çocuklarında ve doğumla beraber annelerin bebeklerini emzirmesi sırasında çatlaklar çok fazla oluşur. Bebek emzirilince anne çok acı çeker. Bunun için bir doktora görünmek ve kozmetik ürünler kullanmak bu soruna çözüm olacaktır. Karın bölgesinde oluşan çatlaklar hamile bayanların büyüyen karınlarından dolayı çatlaklar meydana gelir.

Bu çatlaklar doğumdan sonra kaybolur. Ancak kısa süreli kaybolması için kozmetik ürünlerle bu sorunu halledebilirsiniz. Vücut çatlaklarından kurtulmak için günde bir kez çatlaklara kozmetik kremlerden hafif bir masaj sürülerek tedavi edilebilir ve çatlaklardan kurtulabilirsiniz. Eğer çatlakların üzerinden uzun bir zaman geçmişse ve çatlaklar beyazlaşmışsa bu çatlaklar kozmetik ürünlerle geçmez. Tıbbi müdahale gerektirebilir.

Tamamen bitkisel ürünlerden oluşan losyonların sulandırılarak çatlaklara sürüldüğü zaman da etkili sonuç gösterir. Ayrıca çatlakların protein ve mineral eksikliğinden de meydana geldiğini unutmamak gerekir. Beslenmesine çok dikkat edilmelidir. Süt ve süt ürünleri ve yeşil bitkilerden çokça tüketmelidir.

BENZER HABERLER

Yorum yok

Bir Yanıt bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.