Anasayfa Genel Erkekler Neden Konuşmaz?

Erkekler Neden Konuşmaz?

6 816

Kadınlar genellikle erkeklerin konuşmadığından şikayetçi olurlar ama erkeklerin konuşkan olmadığı doğru bir saptama değildir. En azından bunu genellemek tüm erkeklerin konuşmadığı düşüncesi doğru bir genelleme değil. “Erkekler neden konuşmaz?” sorusunun cevabını Psikiyatr Dr.Sabri Yurdakul’dan alıyoruz.

Aslında erkekler de konuşur ama her zaman ve her yerde değil. Ayrıca erkeklerin kadınlara oranla daha az konuşması onların konuşacak konu bulmadıkları anlamına da gelmemektedir.

Erkekler Nerede Ve Kimlerle Konuşur?

Partnerinizin nerede ve kimlerle daha çok konuşutuğunu gözlemek aslında size bu konuda çok önemli ipuçları verecektir.
Arkadaşları ile konuşuyor, onların yanında susmak bilmiyor ama sizin yanınıza gelince konuşmuyorsa bunun nedenlerini araştırmak gerekir. Beraberliğin ilk zamanlarında saatlerce konuşan, sabahlara kadar susmayan, telefonda saatlerce konuşan erkekler ne oluyor da sonra konuşmaz oluyorlar? Aslında bunun en büyük nedeni ilişkide konuşarak neyin ne kadar çözüldüğü ve konuşmanın sonunda neler olduğu ile ilgilidir.

Erkekler Neden Susmayı Tercih Ediyor?

Bayanların sözel yönünün kuvvetli olması ve tartışma konularında erkeklerin haklı çıkamadıklarını görmeye başlamaları, onları bir süre sonra konuşmaz hale getirmektedir. “Nasıl olsa söylediklerim işe yaramıyor, ben ne söylersem söyleyim sonunda  o hep haklı çıkıyor, söylediklerimi bana karşı kullanıyor (erkekler söylediğini hemen unutur ama bayanlar asla unutmaz!)” gibi bir takım düşünceler, erkekleri suskunluğa itmektedir.

Tekrar Konuşkan Hale Gelmeleri için Ne Yapılmalı?

Erkekleri tekrar konuşkan hale getirmek için arada bir yaptığınız tartışmaları kazanmalarına izin vermeniz, tartışmayı o anda daha ileriye götürmeyip, “Sen zaten her zaman bunu yapıyorsun”,  “Beni sevsen böyle yapmazdın” gibi söylemlerden uzak durmanız onu konuşmaya sevkedecektir. Ne kadar ise yaradığına siz bile şaşıracaksınız.

BENZER HABERLER

Tırnak

0 1057

0 1160

6 Yorumlar

  1. Erkekler neden konuşmaz?: Bilimsel oalrakda açıklanmıştır ki, biz kadınlar erkeklere oranla çok fazxla konuşuruz…

  2. erkekler neden yediklerini toplamaz, kadınlar neden toplanmayan tabakları erkeklerin kafasına fırlatmaz?

  3. kızlar maço, sert ve biraz da öküz olacaksa hala neden sevgililerinizi Kore filmlerindeki erkekler gibi istiyorsunuz?

Bir Yanıt bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.