Anasayfa Sağlık Evde Kilo Vermenin En Etkili 4 Yolu

Evde Kilo Vermenin En Etkili 4 Yolu

0 1533

Özellikle ev hanımlarının en büyük şikayeti ev içinde kısıtlı hareket alanına sahip olunduğu için kilo alımının kolay olmasıdır. Üstelik her gün yapılan ev işlerinde harcanan efor, kilo verilmesinde çok az etkilidir. Peki evde kolay zayıflamanın yolları nelerdir?

 

Fazla kilolarından şikayetçi olan bayanların evde otururken ya da iş yaparken ideal kilolarına ulaşabilmek adına dikkat etmeleri gereken birkaç püf noktası vardır. Sağlıklı ve dengeli bezlenmenin yanında spor yaparak kilo vermeye yardımcı olacak, aynı zamanda da hızlandıracak birkaç detaya dikkat edilirse hızlı sonuç alınabilir.

Bir Oklava 15 Dakika Egzersiz

Evde kilo vermenin en etkili yollarından biri oklava yardımıyla yapılacak 15 dakikalık egzersizlerdir. Bel bölgesindeki fazla yağlardan şikayet eden ve ince bir bele sahip olmak isteyen bayanların sahip olması gereken ilk şey her mutfakta bulunan bir oklava. Oklavayı yatay şekilde ensenize koyun ve iki elinizle oklavayı sıkıca kavrayın. Ayaktayken 15 dakika boyunca sağa ve sola dönerek belinizin yumuşamasını ve o bölgedeki kasların çalışmasını sağlayın.

Yastık Yardımıyla Basenlere Veda

Kadınların en büyük şikayetlerinden biri olan basen ve kalçalardaki fazlalıklar, evde bir yastık yardımıyla basit bir egzersizle rahatlıkla yok olabilmektedir. 15 dakika süreyle yapılacak olan egzersizde yastığı halının üzerine koyunuz ve sırt üstü biçimde yere uzanınız. Yastığın bel boşluğunuza tam olarak denk gelmesine özen gösteriniz. Daha sonra belirtilen süre boyunca önce sağ sonra sol bacağınıza karınıza çekip uzatınız.

Evin İçinde Yürüyerek Sıkılaşın

Hava soğuksa ya da evinizin etrafında yürümeye uygun alanlar yoksa her gün 15 dakika süreyle evin içinde uygun tempoda yürüyün. Kalp sağlığı ve daha sıkı bir vücut için yürüyüş en etkili yöntemdir. Yürüyüşe ek olarak basit düzeyde step de yapılabilir ve 15 dakikalık bir step vücudun her yerini rahatlıkla çalıştırarak sıkılaştıracaktır.

8 Bardak Su Tüketin

Evdeyken daha hareketsiz olunmaktadır. Her gün mutlaka tüketilmesi gereken 8 bardak su konusunda dışarı çıkılmayıp evde kalındığı günler daha hassas olunmalıdır. İç organların temizliği ve kalp için günlük 8 bardak suyu mutlaka içmelisiniz. Tek seferde tüketilmemesi gereken 8 bardak su gün içine yayılmalı ve su içmek için her seferinde mutfağa gidilerek efor sarf edilmelidir. Düzenli su tüketimi yağ yakımını da hızlandırmaktadır

 


BENZER HABERLER

Yorum yok

Bir Yanıt bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.