Anasayfa Sağlık Göz Şişkinliği İçin Özel Tavsiyeler

Göz Şişkinliği İçin Özel Tavsiyeler

0 8733

Belli etkenlerden dolayı göz altı bölgesinde meydana gelen “şişkinlik” yüz güzelliğine gölge düşüren temel problemlerden bir tanesidir. Toplum içerisindeki birçok kadını olumsuz olarak etkileyebilen bu rahatsızlık ile ilgili ise sizlere gerçekten önemli tavsiyelerde bulunuyoruz Meleklerim. Bu özel tavsiyeler ile sizlerde gözaltınızda meydana gelen şişkinliklerden kurtulabilirsiniz.

  Göz şişkinliğinize iyi gelen özel tavsiyeler; 

– 2 tane yemek kaşığını geceden buzdolabına atın. Sabah kalktığınızda ise bu kaşıkları gözlerinizin üstüne koyun. Bu göz şişkinliğinin önüne geçmenizi sağlar. Kaşıkların buz gibi olmasına gerek yok.

– Salatalık, antioksidan etkisi ile birçok cilt vesivilce tedavisinde kullanılmakta. Dilimlediğiniz salatalığı 4-5 dakika gözleriniz üzerinde tutun.

– Süt, şişmiş gözlere karşı gizli bir silahtır. Temizleme pamuğunuza birkaç damla damlatıp 5-6 dakika gözlerinizin üstünde tutun.

– Soğuk poşet çaylar, yorgun ve şişmiş gözler için bir diğer alternatifiniz. Naneli poşet çaylardan 2 tanesini geceden buzdolabında bırakın ve sabah olunca 5-6 dakika gözleriniz üzerine koyun. Farklı bitkisel çayların farklı etkileri olacağnı unutmayın.

BENZER HABERLER

Yorum yok

Bir Yanıt bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.