Anasayfa Güzellik Cilt Bakımı Gözaltı Morlukları Nasıl Giderilir?

Gözaltı Morlukları Nasıl Giderilir?

0 1647
Gözaltı Morlukları

Biz kadınların savaşmak zorunda olduğu en büyük problemlerdendir gözaltı morlukları. Yorgunluk, uykusuzluk ya da uyku düzeninin bozulması gibi pek çok nedenle ortaya çıkabilmektedir. Bazı durumlarda ise gözaltı morluklarının tek sebebi genetik faktörlerdir.

Genetik faktörler için yapılabilecek tek çözüm makyaj iken, diğer sebepler için evde uygulayabileceğiniz bazı yöntemler vardır. Gözaltı morluklarını geçirebilmek için bilinen en yaygın yöntem patates maskesidir. Bunun için bir adet patatesi çiğ şekilde çatalla iyice ezin ve hamur haline gelmesini sağlayın. Ardından tülbentin arasına ezilmiş olan bu patates hamurunu yerleştirin ve bu tülbenti gözaltlarınıza koyun.

Bu şekilde en az yarım saat bekletin. Haftada bir kez mutlaka patates karışımını bu şekilde uygulayın. Gözaltlarınızdaki morlukların azaldığını göreceksiniz. Gözaltı morlukları için kullanılan bir diğer bitki ise papatyadır. Yaklaşık olarak yarım litre suyu cezvede kaynatın ve ardından bir çay bardağı kadar kuru papatya yapraklarını kaynamış olan bu suyun içerisine ekleyin. 20 dakika kadar papatyaların demlenmesini bekledikten sonra karışımın suyunu iyice süzün.

Elde ettiğiniz suyu, pamuk yardımı ile gözaltlarınıza tampon yapmak için kullanın. Pamuk haricinde makyaj pamuğunuzu bu suyun içine batırıp gözaltlarınızda beş dakika kadar bekletin. Yarım saat kadar bekledikten sonra gözaltlarınızı ılık su ile yıkayın. Bu karışımı her üç günde bir uygulayabilirsiniz.

Bu uzun süreli çözüm önerilerinin yanı sıra gözaltı morluklarınız için anlık tedaviler de uygulayabilirsiniz. Bunların içinde en etkili olanı peynir ile yapılandır. Bunun için bir parmak kalınlığındaki beyaz peyniri bir kâsenin içine koyun ve çatal yardımı ile iyice ezerek süzme peynir kıvamına getirin.

Ezmiş olduğunuz bu peyniri gözaltlarınıza koyarak 15 dakika süre ile bekletin ve gözlerinizi yıkayın. Bu karışımı ihtiyaç duyduğunuz her anda yapabilirsiniz.

BENZER HABERLER

Yorum yok

Bir Yanıt bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.