Anasayfa Güzellik Saç Saç Boyarken Beyazlar Nasıl Kapatılır ?

Saç Boyarken Beyazlar Nasıl Kapatılır ?

0 1188
Saç Nasıl Boyanır

Evde saç boyamayı zorlaştıran en büyük etkenlerden bir tanesi de beyaz saçlardır. Beyaz saçlar boyayı kolay kolay emmez ve rengi kabul etmez bu nedenle de kadınlar saçlarını evde değil kuaförde boyatmayı tercih ederler.

Fakat bütün bu zorluğa rağmen saçımı evde boyayacağım beyazlarımı kendim kapatacağım diyorsanız bu konuda küçük bir tüyo verebiliriz. Öncelikle beyaz saçlar ilk başta da söylediğimiz gibi diğer saçlara orana biraz daha inatçı oluyorlar özellikle de gri saçlar bu konuda çok daha büyük bir sorun teşkil ediyor.

Bunun önüne geçebilmek için alacağınız boyanın rengi önemli önünüzde iki ihtimal vardır. Birincisi simsiyah bir saç boyasını alıp saçınızın rengi ne olursa olsun gözden çıkartıp risksiz bir şekilde bütün beyazları kapatmak (ki bu durum boya akmaya yada yeni beyazlar çıkmaya başladığında risk teşkil eder eskisinden daha fazla göze batar).

Yapabileceğiniz bir diğer uygulama ise saç renginizin bir iki ton koyusunu yada açığını seçip boyayı uygulamaktır. Bu sayede hem saçınızda hafif gölgelenmeler oluşacak hemde bunlar beyazlarınızı kapattığı gibi ilerleyen zamanda açılacak olan beyazları da kamufle edecektir. Boya esnasında kapanmayan beyazlarda araya kaybolacaktır.

Eğer saçınızda beyazlar varsa ve amacınız bu beyazları kapatmaksa evde saç boyama yaparken kesinlikle saç renginizi değiştirmeye kalkmayın. Beyazlarınızı kapatmayacağı gibi çok alaca bulaca bir görünüme neden olacaktır. Şayet açık renk saçlara sahip iseniz tercihiniz beyazlarınızı bir uzman kuaför tarafından kapattırmak olsun.

Koyu saç rengine sahip olanlar bu konuda çok daha avantajlılar. Evde rahatlıkla beyazlarından kurtulabilmekteler.

BENZER HABERLER

Saç Bakımı

0 869

Yorum yok

Bir Yanıt bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.