Anasayfa Güzellik Cilt Bakımı Siyah Noktalardan Nasıl Kurtulurum ?

Siyah Noktalardan Nasıl Kurtulurum ?

0 951
Yüz Temizliği

Özellikle genç kızların en büyük problemlerinden biri haline gelmiş olan siyah noktalar gerekli önlemler alınmadığında ve de düzenli bakım yapılmadığı takdirde günden güne çoğalmaya, ciltte kötü bir görünümün oluşmasına neden olmaktadır.

Pahalı tedavi yöntemleri, yüksek meblağlı cilt bakım seansları maddi anlamda cebimizi yakıyor olduğundan ve de sıhhi koşulların güvenirliğinin yanı sıra alınan ürünlerinde içerisinde katkı maddesinin bulunup bulunmadığından emin olmayışımızdan, evde yapılan doğal bakım yöntemleri ile siyah nokta sorununu ortadan kaldırabilir ve de siyah nokta oluşumunu minimuma indirebiliriz.

Öncelikli olarak bilmemiz gereken ciltteki siyah nokta oluşumunu nelerin tetiklediğidir. Siyah nokta oluşumunun en önemli nedenlerinden birisi gerekli cilt temizliğini periyodik olarak gerçekleştirememekten kaynaklanmaktadır. Cildin kirlenmesine, gözeneklerin tıkanmasına neden olan unsurlar, çevre kirliliğinin yanı sıra makyaj kalıntılarıdır.

Evden çıkmadan evvel günü kurtarmak, güzel ve çekici bir görünüme sahip olabilmek adına make-up uygulaması vazgeçilmezlerimiz arasındadır. Bir de üzerine hava kirliliği eklenince gün sonunda cildimizdeki tüm gözenekler tıkanmakta ve cilt iyi bir temizliğe ihtiyaç duymaktadır.

Siyah noktalardan kurtulabilmek için sizlere birkaç pratik ve uygulaması oldukça kolay olan yöntemlerden bahsedelim.

1-Hem makyaj öncesi hem de uyumak için hazırlık yaparken cildinizi organik sabunlar ile temizleyin. Papatya özlü sabunlar, kil içerikli sabunlar cilt temizliğinde oldukça etkili olacaktır.

2-Temizlik sonrası cildinize gül suyu ile tampon yapın ve hangi cilt tipine sahip olursanız olun nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin.

3-Her duş sonrası sıcak su ile 10 dakika kadar buhar banyosu yapın.

4-Haftada bir kez, 1 adet yumurtanın akı, 2 çay kaşığı kadar kil ve birkaç damla limon suyunu iyice karıştırarak cildinize banyo sonrası maske yapın. 15 dakika beklemenin ardından yüzünüzü yıkayın. Düzenli olarak yaptığınız takdirde siyah noktalardan kurtulmamanız için bir neden yok.

5-Sık makyaj yapmadığınız halde siyah noktalara sahipseniz cildinizi gün içerisinde soda ile temizleyebilir, siyah noktalardan arınabilirsiniz. Pamuk üzerine bir miktar soda dökerek siyah nokta oluşumunun en sık görüldüğü yerler olan burun kenarları, çene yuvası ve de saç diplerinize yakın olan yüz çerçevenizi sodalı pamuk ile temizleyin.

6-Siyah noktalardan kurtulmak için bir başka öneri, yoğurt maskesidir. Bir tatlı kaşığı yoğurt içerisine bir çay kaşığı karbonat ilave edip, iyice karıştırın. Ardından yüzünüze sürüp, kuruyana dek bekletin. İki hafta da bir uygulayacağınız bu maske hem cilt lekelerinizi yok etmeye yardımcı olacak hem de siyah noktalarınızdan kurtulmanızı sağlayacaktır.

BENZER HABERLER

Yorum yok

Bir Yanıt bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.