Zeytinyağı İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

KadinMecmua 07 Ocak 2013 2
Zeytinyağı İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Salatalardan yemeklere kadar kullandığımız zeytinyağı, cilde ve saça olan faydaları ilede biliniyor. Bu makalemiz de sizlere zeytinyağının saça olan faydaları ve uygulanışı hakkında bilgilere yer veriyoruz.

Saçlar kadın ve erkeklerin bir nevi aksesuarı gibidir. Bazen genetik etkenlere bağlı olarak dökülmeler yaşansada, çoğu kez olumsuz hava koşulları, sık sık boyanan saçlar, stres gibi faktörler saçları olumsuz etkileyebilir.

Bu etkilenmeler sonucu cansız, kuru ve yıpranmış saçlarınızı geri kazanmak istiyorsanız sizlere zeytinyağılı saç bakımını öneriyoruz. Canlı ve sağlıklı saçlar için zeytinyağı saç bakımı hakkında bilgiler sizlerle.

Saçlarımız olumsuz hava koşulları,kullandığımız saç ürünleri,fön ve şekillendiricilerden ve hatta stresten etkilenirler.Bunun için zaman zaman saçlarımıza bakım yapmak gereklidir.Daha canlı ve parlak saçlara sahip olmanız için evde bulunan malzemeler ile kendi saçlarınıza harika bir bakım yapabilirsiniz.Zeytinyağı tüm saçlar ve cilt için harika bir bakım aracıdır.Sadece saf zeytinyağını bile saçlarınıza sürerek bakım yapmanız mümkün.

Zeytinyağının saça olan faydaları ise saymakla bitmez ; örneğin aç derisini ve saç tellerini yumuşatır. Özellikle yıpranmış ve kolay kırılan saçların bakımında kullanılabilir. Dış etkenlerin zayıflattığı saçlar için kullanabileceğiniz en etkili ve en doğal ürünler arasında yer alan zeytinyağı düzenli olarak kullanıldığında saçlara doğal parlaklık verir, hacim kazandırır ve saç derisinin daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır.

2 Yorum Var »

  1. merve 08 Ocak 2013 at 11:03 - Reply

    Yararlı bilgiler için teşekkürler kadın mecmua

  2. aysu 08 Eylül 2013 at 01:14 - Reply

    cok guzel bilqiler tavsiye etdiyinz icin tesekkkurler

Yorum Bırakın »