Anasayfa Anne & Çocuk Anne Sütünün Bebekler İçin Önemi

Anne Sütünün Bebekler İçin Önemi

5 1408

Yeni doğmuş bebeklerin ilk 6 ay boyunca anne sütüyle beslenmesi çok önemlidir. Bebekler için en sağlıklı besin kaynağı anne sütüdür. Protein açısından oldukça zengin olan anne sütü, inek sütünden daha kolay bir şekilde sindirilir. Doğal olan içeriği sayesinde enfeksiyon riskini azaltır, anne sütüyle beslenen bebek daha sakin ve daha huzurludur. Bebeklerin daha sağlıklı ve daha zeki olmasını yine anne sütü sağlar. Bebeklerin anne sütü alması aynı zamanda sevgi almasıdır. Anne ve bebek duygusal açıdan birbirlerine yakınlaşır ve sevginin ilk tohumlarını atarlar. Annelik duygularının gelişmesine de bu sayede yardımcı olur anne sütü.

İlk emzirme mutlaka anne sütüyle olmalıdır. İlk birkaç gün sütünüz az geliyorsa hemen paniğe kapılmayın çünkü hormonlara bağlı olarak bu normal bir durumdur. Bebeğiniz zaman içinde emdikçe buna bağlı olarak bebeğin ihtiyacı doğrultusunda sütünüz de artmaya başlayacaktır. Anne sütü içerisinde bebek için yeterli tuz, fosfat ve kalsiyum içerir. Bebeğin ihtiyacı olan vitaminleri direk anneden alması mümkündür. Takviye olarak başka besin aramanıza da gerek kalmayacaktır. Anne sütü çok değerli bir nimettir. Bebeğinizi anne sütüyle beslerken sizin de içiniz rahat olacak.

Sütünüzün fazla geldiğini hissediyorsanız yine sütünüzü sağıp buzdolabında bekleterek bebeğinize daha sonra da verebilirsiniz. İlk zamanlarda emzirme konusundaki acemiliğiniz de zaman içinde kalmayacak ve çok rahat bir şekilde bebeğinizle iletişimizi arttırarak emzirme konusunda da kendinizi geliştireceksiniz.

CheapAdultWebcam

BENZER HABERLER

5 Yorumlar

  1. Mucizenin adı; Anne Sütü Bebeğinize vereceğiniz anne sütünün hem sizin hem de onun gelecekteki sağlığını…

  2. Fiziksel olarak yetiskin denilecek insanlarin beyinsel olarak ayni gelisimi göstermemesi yine ilk 6 ay anne sütünün onemini hatirlatyor bize

  3. Değerli Anneler Anne Sütünün Önemi… • Bebeğin vücut ve ruh sağlığı için en uygun besin, annenin kendi sütüdür….

Bir Yanıt bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.