Anasayfa Güzellik Cilt Bakımı Ayak Peelingi Nasıl Yapılır ?

Ayak Peelingi Nasıl Yapılır ?

0 661
Ayak Bakımı

Ayaklarınız sizin en önemli uzuvlarınızdan biridir. En çok yorulan organlarımız olan ayaklarımın en çok bakımı da hak ederler.Ayaklarınızın yumuşak olmasını istiyorsanız her gün ılık sabunlu suyla yıkayıp, soğuk suyla durulamalısınız. Uyumadan önce, nemlendiriciyle ayaklarınızı nemlendirebilirsiniz. Böylece topuk kısmı da dahil olmak üzere ayaklarınız yumuşacık olacaktır.

Bunu aksatmadan her gün yaparsanız ayaklarınız bir süre sonra yumuşacık olacaktır.

Nemlendirici sürdüğünüz zaman çorap giyerek daha da yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz. Böylece günlük ayak bakımını yapabilirsiniz.

Bakımsız ayakların derisi kalınlaşır, nasırlar bile oluşabilir. Böyle durumlarla karşılaştığımı zaman sadece nemlendirici kremle her gün bakım yapmak yeterli olmayacaktır. Peeling yapmak daha etkili bir çözümdür.

Peeling ölü deriyi ciltten atmak anlamına gelmektedir. Ayaklarınıza bakım yaparak, hem temizlenmesine hem de gözenekleri açarak cildin nefes almasına katkı sağlayacaktır. Bir kaç tane ayak peelingi önerilerini ve malzemeleriniz gelin sizlerle paylaşalım.

İlk ayak peelinginde; 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 su bardağı esmer şekeri karıştırarak üzerine yarım limonun suyunu sıkın. Güzelce karıştırın. Bu karışımı ayağınıza 2,3 dakika süresince masaj yaparak uygulayın, ardından 5 dakika bekleyin ve ayaklarınızı durulayın. Son adım olarak da nemlendirici sürerek ayağınızı hem temizlemiş hem de bakımını yapmış olursunuz. Bu peelingi haftada 1 ya da 2 defa uygulayabilirsiniz.

İkinci peeling önerimizde; 1 adet yumurta sarısı, 2 damla limon suyu, 1 tatlı kaşığı balı homojen olacak şekilde karıştırın. Ayaklarınıza ve ellerinize uygulayabileceğiniz bu peeling karışımını derinize ince bir şekilde sürün. Kuruyunca ikinci bir kat olarak tekrar bu karışımı sürün. Tekrar kuruyunca ovarak bu peelingi temizleyin. Haftada 1 kez bu peeling tarifini ayaklarınız ve elleriniz için de uygulayabilirsiniz. Gördüğünüz gibi illa pahalı bakım kremleri, kuaför bakımlarına gerek yok. Evinizde hazırladığınız bu karışımlarla ayaklarınızı bakımlı ve yumuşacık bir görüntüye kavuşturabilirsiniz.

BENZER HABERLER

Yorum yok

Bir Yanıt bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.