Anasayfa Güzellik Makyaj Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

0 59

Bakışlar kalbin aynası diye bir deyim vardır Türk milletinde. Bu deyimden yola çıkılarak birçok makyaj yöntemi denenmiş ve uygulanmıştır. Bayanlar bakışlarının derinliğini ve gizemini yansıtmak adına buğulu göz makyajını denemişlerdir. Kadınlar arasında da en çok tercih edilen göz makyajı stili olarak karşımıza çıkmaktadır buğulu göz makyajı. Hem günlük kullanıma uygun olan hem de gece şık bir davette uygulayabileceğiniz buğulu göz makyajını yapmakta sanıldığı kadar zor değildir.

Buğulu göz makyajı için Siyah ve gri tonlarında birer mat fara ihtiyacımız var. Bunun yanında siyah bir göz kalemi ile beyaz ya da ten renklerinde bir göz kalemi mutlaka olmalı. Tüm bunları uygulamak adına far fırçası ve dağıtma fırçasını ve rimeli de yanımıza alınca her şey tamam demektir. Buğulu göz makyajı yapımına başlayabiliriz.

İlk olarak gri farı tüm göz kapaklarına uygulayın ve ardından far fırçası ile iyice dağıtarak yedirin. Bu aşamadan sonra siyah farı far fırçasına alın ve göz kapaklarının katlandığı noktadan göz kapağı bitimine kadar ince bir şerit şeklinde çekin.

Ardından bu bölgeye çizgi kaybolana dek fırçayı küçük dokunuşlar ile gezdirin. Bu bölgede yoğun bir koyuluk ve buğu oluşacaktır. Sonrasında alt kirpiklerin iç kısmına beyaz ya da ten rengi göz kalemini uygulayın.

Arından alt kirpik diplerine siyah göz kalemini sürün ve bunun üzerinden siyah far ile geçin, rimeli de sürdükten sonra makyaj tamamdır.

Yorum yok

Bir Yanıt bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.