Anasayfa Sağlık Çin Çayının Faydaları

Çin Çayının Faydaları

0 992
Duvar Kağıdı

Çin çayı dediğimiz şeyin aslında tek bir bitkiden oluşmadığını biliyoruz.

Çeşitli ot yaprakları bir araya getirilerek bu çay çeşidinin özelliğini oluştururlar. Aslında tek bir çeşit de değildir Çin çayı kırmızı, beyaz, yeşil gibi türleri vardır.

Çin çayı özellikle Çin kültüründe çok önemli bir yere sahiptir hatta çay sanatı adını verdikleri ve nesilden nesile öğretilen bir sanatları vardır. Saatlerce bir çay demlemek için uğraşırlar fakat ortaya çıkan sonucunda mükemmel olduğu söylenir.

Bizim gibi çay sever bir millet kadar onlar da çaya değer veriyor yani. Ne var ki bizim içtiğimiz siyah çay o kadar uğraş ve detay istemiyor bildiğiniz iyi bir kaç teknik ile mükemmel bir çay elde edebiliyoruz.

Çin kültürünün olmazsa olmazı olan ve değişmez değerleri arasına giren bu çayları bizler de ülkemizde rahatça bulabilir karıştırabilir ve ya hazır halde poşetlenmiş olarak marketlerde bulabiliriz.

Bu çay tam bir antioksidan olarak bilinir. Fazla kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacak ve tıpkı Çinliler gibi incecik olabilirsiniz. Çin çayı baş ağrılarına ve baş dönmelerine çok iyi gelir, ayrıca sirke ile karıştırıldığında ishali önler ve karın ağrınızı da giderir.

Hafızanızı güçlendirir, beyninizi daha aktif çalıştırır.

Kolesterolü düşürür, kan basıncınızı dengeler ve kalbe çok iyi gelir. Çin çayıyla vücudunuzu genç tutabilir, yaşlanmanın etkilerini azaltabilirsiniz. Tıpkı Çinliler gibi bembeyaz ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için de bunu tonik gibi yüzünüze uygulayabilirsiniz. Yüzünüzdeki canlılığı ilk kullanımda fark edecek ve çok memnun kalacaksınız.

BENZER HABERLER

Yorum yok

Bir Yanıt bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.