Anasayfa Güzellik Makyaj Dumanlı Göz Makyajı

Dumanlı Göz Makyajı

0 1142

Dumanlı göz makyajı çok zormuş gibi görünse de bu adımları takip ederseniz, siz de bu trendi kolayca uygulayabilirsiniz.

1: Göz Kapaklarınıza Yağsız Baz

Göz kapağınıza farınızı sürmeden hemen önce yağsız bir baz sürmelisiniz. Böylelikle gün içinde göz kapaklarınız yağlanacak ve farınızın bozulması baştan önlenmiş olacaktır.

2: Göz Kalemi

Yağsız bazı sürdükten hemen sonra sıra geldi göz kalemine. Üst göz kapağınızın ortasından başlayarak, kalın bir çizgi şeklinde göz bitiminize doğru uygulayın. Dumanlı göz makyajında eyeliner kullanmamalısınız. Buğulu bir ifade için,göz kaleminizi gerekli yerlerde dağıtmalısınız.

3: Dağıt ve Yay

Kalemimizi de uyguladıktan sonra işte sıra geldi en önemli noktaya. Aplikatör yardımı ile göz kaleminizi uçlardan hafifçe dışarı doğru dağıtmaya başlayın, birkaç ufak aplikatör darbesi yeterli olacaktır. Çok da abartıp, tüm göz kalemini yaymayın.

4: Alt Kirpiklerinizi Boyayın

Göz kaleminizi tekrar elinize alın. Gözlerinizin içine ince bir çizgi çekin ya da bunun için sürme de kullanabilirsiniz. Sonrasında kullanacağınız far ile alt kirpiklerinizin diplerini boyayın. Farı kalın bir şekilde de uygulayabilirsiniz. Kaleminiz kesin çizgiler yaratacağı için, far uygulamanız dumanlı göz makyajı daha uygun olacaktır.

5: Ufak Ufak Son Dokunuşlar

Farla işimizin henüz bitmediğini ve sonrasında kullanacağımızı söylemiştik. Tekrar üst göz kapağınıza geri dönüyoruz ve kalemi yaydığınız yerlere farla beraber ufak ufak, küçük dokunuşlar yapıyorsunuz ve hatta özellikle de göz pınarlarınıza doğru çok hafifçe farınızı sürün.

6: Rimel

Ve işte geldik altın vuruş kısmına. Son olarak, hacim veren bir maskarayla kirpiklerinizi bolca rimelleyin.

Yorum yok

Bir Yanıt bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.