Anasayfa Güzellik Makyaj Gözleri İri Gösteren Makyaj Taktikleri

Gözleri İri Gösteren Makyaj Taktikleri

0 1086
Göz Makyajı

Makyaj yaparken hemen hemen çoğu bayanın yaptığı göz makyajlarından fazla şikayetçi olduğu bilinir. Küçük gözlü bayanların yaptığı makyajlar ile gözlerini ön planda tutmak istemeleri gibi birkaç makyaj hilesi mevcuttur. Göz renklerini ön plana çıkarmak isteyen bayanların da yapması gereken bu tür ip uçlarını sizler için araştırdık.

Makyaj yaparken ilk öncelikle göz içerisine tatbik edilen beyaz renk kalemler sizlerin daha iri gözlere sahip olduğunuz havasını verecektir. Ayrıca bunun yanı sıra gözlere uygulanan aydınlatıcı kalemlerde yine aynı özelliğe sahip olmanızı sağlayabilir. Makyaj hilesi ile gözleri büyük göstermenin ilk yolu açık renkli göz kalemleri ile yapılan ilk dokunuşlar olacaktır.

Göz kapaklarına uygulanacak açık renkli far ile birlikte koyu bir far ile onları gölgelendirirseniz, ayna karşısında gözlerinizin daha büyük görünebildiğini fark edersiniz. Yoğun bir şekilde kirpiklerinize maskara sürerseniz bu sizin daha küçük gözler ile buluşmanızı sağlar, bunun için ise yapmanız gerekenler arasındaki püf nokta! Tek kat sürmeniz olacaktır. Yoğunluğu ne kadar az tutarsanız o kadar büyük bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yorum yok

Bir Yanıt bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.