Anasayfa Güzellik Gündüz Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Gündüz Makyajı Nasıl Olmalıdır?

0 1807

Gündüz yapılan makyaj doğalsı ve hafif bir makyaj olmalıdır. Gün ışığı tüm kusurları ortaya çıkardığı gibi makyajda ki kusurları da ortaya çıkaracaktır. Makyajda yapılan hatalar günün parlak ışığı altında daha da kötü bir görüntü ortaya çıkartacaktır. Bu nedenle gündüz yapılan makyajlar doğal ve hafif olmalıdır. Ancak bu demek değildir ki solgun ve lekeli bir yüzle veya göz torbaları ile sokağa çıkacağız.

Sabah uyandığımızda yüzümüze canlı ve sağlıklı bir ifade vermek, kendimizi daha iyi hissettirir ve günümüzün güzel geçmesini sağlar. Gündüz makyajında öncelikle cildi daha sağlıklı göstermek için doğal renkler kullanılmalıdır. Daha sonra gözleri biraz öne çıkarmakta yarar vardır. Bakışlarımız daha taze ve canlı olmalıdır. Daha sonra dudaklara renk vererek canlılık katılır.
Gündüz makyajına öncelikle temiz ve nemlendirilmiş bir ciltle başlamak gerekir. Yüze asla kalın bir fondöten tabakası sürülmemelidir. Sadece ciltteki lekeler ve göz altları uygun renkli bir kapatıcı ile kapatılır. Daha sonra şeffaf bir pudra ile ten rengi eşitlenir. Parlamalar engellenmiş olur.
Kaşlar yüzdeki önemli uzuvlardır. Kaşlar bir fırça ile düzeltilerek daha sonra uygun renkli bir kaş kalemi ile aralarında boşluklar varsa doldurulur. Kaş kalemi ile hafif bir biçim de verilebilir.
Daha sonra gözleri ön plana çıkarmak gerekir. Doğal tonlarda bir far uygulanabilir daha sonra ince bir kalem çekilebilir. Kalem hattı bir fırça ile dağıtılırsa daha doğal ve yumuşak bakışlar elde edilmiş olur.

Bu da gündüz makyajı için istenilen bir özelliktir. Kirpiklere mutlaka rimel uygulanmalıdır. Gözleri daha canlı ve derin gösterir. Rimel üst kirpiklere iki kat uygulanır. Alt kirpiklere ise sadece değdirilerek hafif bir renk değişimi sağlanır. Alt kirpiklere gündüz makyajın rimel asla direkt sürülmemelidir.
Allık da yüze canlılık veren önemli bir makyaj malzemesidir. Doğal tonlarda allık kullanılırsa yanaklarda leke şeklinde görünmez ve gündüz doğal durur. Şeftali tonlarında allıklar gündüz makyajı için uygundur. Yüz şekline göre allık uygulanmalıdır ve gerektiğinden fazla kullanılmamalıdır.
Dudaklara ise asla kalem çekilmemelidir. Doğal haliyle açık, parıltılı tonlarda rujlar idealdir. Rujun kalıcı olması için dudaklara önce bir kat pudra sürülebilir ardından ruj sürülür. Açık tonlar gündüz makyajı için uygundur. Renkli parlatıcılar hem taze hem de doğal bir gürünüm sağlar.
Gündüz makyajı yorgun yüzler için özellikle yapılmalıdır. Yüzü ve ifadeyi canlandıran ama doğal bir makyaj yapmak gerekir. Gündüz makyajında kullanılan renkler pastel ve doğal renkler olmalıdır. Ten, göz ve saç rengine uygun tonlar seçilmeli ve ince biçimde uygulanmalıdır.

Gündüz makyaj ön plana kesinlikle çıkmamalıdır.

BENZER HABERLER

0 2245

Yorum yok

Bir Yanıt bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.