Anasayfa Güzellik Makyaj Kahverengi Gözler İçin Makyaj Nasıl Yapılır ?

Kahverengi Gözler İçin Makyaj Nasıl Yapılır ?

0 91

Makyaj, kadınların çekici, bakımlı ve sağlıklı görünmesini sağladığı için çok önemlidir. İyi bir makyaj ile bütün yorgunluğunuzu, mutsuzluğunuzu saklayabilirsiniz. Ancak kötü bir makyaj kişiyi oldukça aşağı çekmektedir. Bu nedenle makyaj yapmanın inceliklerini iyi kavramalısınız.
Makyajın en önemli noktası gözlerdir. İyi bir göz makyajı sayesinde çok çekici görüşebilirsiniz. Ufak makyaj hileleri ile küçük gözünüzü daha büyük gösterebilir, büyük gözlerinizi daha belirginleştirebilirsiniz. Göz makyajında gözün ve göz kapağının büyüklüğü kadar gözün rengi de önemlidir.

Kahverengi gözleriniz varsa, gözlerinizi ön plana çıkaracak en önemli etken rimel ve aydınlatıcıdır. Göz altlarınıza kapatıcı sürdükten sonra aydınlatıcı uygulayın. Göz pınarlarınıza da uyguladığınız bu aydınlatıcı, gözünüzün olduğundan daha büyük görünmesini sağlayacaktır. Gözünüzün içine sürdüğünüz beyaz veya ten rengi göz kalemi de gözünüzün daha büyük görünmesini sağlayacaktır.

Kahverengi gözlere çok yakışan diğer makyaj malzemesi ise eyeliner. Eyelinerın doğru sürülmesi oldukça önemli. Eyelinerı göz yanınıza göre sürmeli ve özellikle küçük gözlü iseniz eyeliner sürmeye gözünüzün ortasından başlamalısınız. Kedi gözü de denilen bu eyeliner şekli sayesinde gözünüz hem çekik hem de büyük görünecektir.

Kahverengi gözlere en çok yakışan far renkleri ise yeşil ve kahverengi tonlarıdır. Bakır, altın gibi sıcak renkler kahverengi gözleri ön plana çıkarmanız sağlar. Eğer açık kahverengi gözleriniz varsa yeşili tercih etmeli, siyah gibi koyu renklerden uzak durmalısınız. Rimel uygulamasını da yaptıktan sonra makyajınızı bitecek. Kesinlikle kirpik yapınıza uygun bir rimel tercih etmenizi öneririm. Bazı rimeller uzun göstermek için bazıları ise dolgun göstermek için dizayn edilmiştir.

Gözleriniz kısık ve küçükse alt kirpiklerinize de rimel sürmeli ve gözünüzün daha açık görünmesini sağlamalısınız. Ancak alt kirpiklere fazla sürülen rimel kişiyi olduğundan yaşlı gösterdiği için bu uygulamayı dikkatli bir şekilde yapmalısınız. Son olarak kaşlarınızı da eşit şekilde doldurarak, simetrik bir görüntü oluşturmalısınız.

BENZER HABERLER

Yorum yok

Bir Yanıt bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.