Anasayfa Güzellik Cilt Bakımı Kırışıklık Giderici Maske Tarifi

Kırışıklık Giderici Maske Tarifi

0 610
Cilt Bakımı

Kırışıklık Giderici Maske Tarifleri
Belirli bir yaşa geldikten sonra yüzdeki kırışıklıklar giderek artar. Bunların yok olmasını ne çok isteriz. Sizlere bunların doğal bitkisel yollarla gidermenin mümkün olduğunu söylesem herhalde çok mutlu olursunuz. Gelin birkaç değişik tarifle yüzdeki bu kırışıklarını birlikte çözüm bulalım.

Kırışıklı giderici doğal maske tarifi
Yüzdeki kırışıkları ortadan kaldırmanın en etkili yolu olan bu tarif normal görünümünden birkaç yaş daha küçük görünmenizi sağlar.
Yapılış
1 elma, kaynatılmış sütü dinlendirdikten sonra üzerinde oluşan kaymak ve su
Orta büyüklükteki elmayı iyice yıkadıktan sonra cam bir kaseye iyice kabukları ile rendeleyin. Ardından sütün üzerinden alınmış kaymağı iyice su ile kaynatın. İyice kaynadıktan sonra kasedeki rendelenmiş elmayı kaynamış karışımın üzerine boşaltın. Karışım elma ile beraber 1 dakika süre kaynasın. Daha sonra maskenin soğumasını bekleyin.

Uygulanışı
Soğumuş maskeyi ellerini önce iyice yıkadıktan ve kuruladıktan sonra parmaklarınızla yüzünüzde kırışık olan bölgelere yani göz çevresine, alın çevresine, ellerinize, dudak çevresine iyice sürünüz. Bir saat kadar yüzünüzde maske dursun ancak o bir saatlik süre zarfında yüz mimiklerinizi hareket ettirmemeye çalışınız. Bunu haftada bir yapmaya çalıştığınızda etkisi göreceksiniz

Kırışıklık giderici doğal süt maskesi
Yapılışı
Yarım çay bardağı süt, bir orta boy salata.
Salata öncelikle iyice yıkanır. Salatanın içindeki suyu güzel bir şekilde çıkarılır. Ve salata suyu süt ile karıştırılır. Daha sonra hazırladığımız bu maske pamuk çubukla yüzdeki tüm kırışıklıklara sürülür. Yüzdeki bu maske kuruyunca tekrar sürülür. Bu maske toplam 3 kez arka arkaya sürülür. En son sürdükten ve kuruduktan sonra ılık su ile yıkanır. Bu maske düzenli olarak her hafta uygulanırsa etkisini gösterecektir.

BENZER HABERLER

Yorum yok

Bir Yanıt bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.