Anasayfa Güzellik Makyaj Makyajla Sivilceleri Nasıl Gizleriz?

Makyajla Sivilceleri Nasıl Gizleriz?

0 1123
Sivilce Nasıl Geçer

Kişinin yüzünde eğer aşırı sayıda çok sivilce varsa dermotolojik ürünler kullanarak sivilcenin iltihaplanmasının önüne geçilmelidir.  Sivilce bulunan yüze fondöten kullanarak ve makyaj yapılarak, sivilceleri bir nebze olsun saklayabilmemiz mümkündür. Fakat burada dikkat etmemiz gereken husus makyaj yaptıktan sonra en kısa sürede yüzünüzü temizlemeniz gerekmektedir.

Eğer sivilceleriniz sayısı az ve küçük sivilceler ise o zaman sivilce olan bölgeye hafif kapatıcı sürdükten sonra makyaj yapmanız daha doğru ve faydalı olur.

Sivilce bulunan yüzüne makyaj yapmak isteyen kişinin cildi eğer çok hassas ise makyajdan önce dermotolojik ürünler kullanmalı, daha sonra bunun üzerine istediği makyajı hafif bir şekilde fazla abartmadan yapmalıdır.

Yüzündeki sivilceleri gizlemek için veya yüzündeki sivilcelere rağmen yüzünde sürekli makyaj bulunan kişilerde, makyajın uzun süre sivilceleri kapatması zamanla sivilcelerde daha farklı sorunlar ile karşılaşmanıza neden olabilir. Bu nedenle eve döner dönmez veya ilk fırsatta mutlaka yüzünüzdeki makyajı temizlemelisiniz.

Sivilceler ergenlik döneminde genç kızların kabusu haline dönüşüyor. Genç kızlar ergenlik sivilcelerini aşırı derecede dert ediyor ve bu sivilceleri gidermek için ilaçlar, kapatıcılar, makyaj ve daha birçok farklı yöntemler uygulayarak sivilceleri gidermek isterken aslında daha da arttırıyorlar.

Ergenlik dönemindeki genç kızların sivilceleri ile çok temas etmemeleri onların bu sivilcelerden daha erken kurtulmalarını sağlar. Bazı özel günlerinde isterlerse sivilcelerin üzerine ciltlerine uygun olan dermotolojik ürünleri kullanmalı ve bu ürünleri kullandıktan sonra üzerine hafif bir makyaj yaparak sivilceleri gizleyebilirler.

Yorum yok

Bir Yanıt bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.