Anasayfa Güzellik Cilt Bakımı Peeling Cilde Faydaları Nelerdir?

Peeling Cilde Faydaları Nelerdir?

0 50

Cildin görünümünde oluşan sivilce izlerini, güneş lekeleri, yara izleri bunlardan kurtulmak için mutlaka peeling yapılmalıdır. Cildin derinlemesine temizlenmesinde en faydalı yöntemlerden biridir. Hasarlı deriyi kaldırarak cildinizin yenilenmesine yardımcı olur.

Ayrıca peeling solgun bir yüzünüz var ise cildinizi tazeleyerek eski görünümüne kavuşturur ve gözenekleri açarak kirden arındırmaya yardımcı olur. Sadece cildin temizlenmesine yardımcı olmaz bununla birlikte cildinizi yaşlanmasını önler.

Evde kendinize doğal bir peeling hazırlayabiliriz. Bir tatlı kaşığı kahve öğütülmüş olacak, bir iki damla zeytin yağı, bir tatlı kaşığı bal bu malzemelerin hepsini bir kabın içine katıp güzelce karıştırın. Bu karışımı cildinize güzelce yayın ve 10 dakika beklettikten sonra maske cildiniz de kurumuş olacaktır. Cildiniz gerilecektir. On dakika geçtikten sonra ılık su ile cildinizi güzelce yıkayın ve dairesel hareketler ile masaj yaparak tahriş etmeden çıkarın. Daha genç kalabilmek, cildinizin daha pürüzsüz olmasını sağlayan, çillerin gitmesine, ciltte oluşan lekelerin, kabuklu kızarıkların gitmesini, hamilelikten kalan lekelerin gitmesini, akne izlerini iyileştirmeye yardımcı olur. Deri yenilenerek cildin daha düzgün ve daha homojen olmasını sağlar.

Cilde peeling yapılırken kan dolaşımı hızlanır bunun sayesinde cilt yenilemeye hazırlanır. Cildin oksijen almasını sağlar. Cilt kalınlığını azaltarak küçük izleri ve çukurlukları yok etmeye yardımcı olur. Cildinize mutlaka hafta da bir kere peeling yaparak cildinizi yenilemeye yardımcı olur. Haydi bayanlar cildinizi önemsemeyi unutmayın 🙂

BENZER HABERLER

Yorum yok

Bir Yanıt bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.