Anasayfa Güzellik Peeling İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Peeling İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

0 735

Derinin yenilenmesi için yapılan ve cilt sorunlarının giderilmesin de oldukça etkili olan bir cilt bakım yöntemidir. Peeling’in yapılmasının nedeni ciltteki ölü tabakları temizleyerek, canlı olan deriyi ön plana çıkarmaktır. Peeling oldukça doğal bir yöntemdir ve hızlı sonuç almak isteyenler için oldukça etkili yöntemdir, yeni hücre oluşumu için cildi uyararak ölü tabakadan kurtulunur.
Parlak ve pürüzsüz bir görünüm için peeling olmazsa olmazdır. Peeling ile cildin erken yaşlanmasını, cilt kırışıklıklarını, cilt kuruluğunu, cilt lekeleri, çatlaklar vb. sorunların giderilmesinde büyük etki ederek yardımcı olmaktadır. Yapılan işlemden sonra bu bölgelerdeki deki deri daha genç ve parlak görünmektedir. 3 farklı türde peeling çeşidi vardır. Yüzeysel, orta derinlikte ve derin olarak üçe ayrılmaktadır. Derinliği arttıkça yapılan işlem o denli etkili olmaktadır. Derin peeling ile cilt bakımı mutlaka ama mutlaka uzman eller tarafından yaptırılmalıdır. Bilinçsiz eller tarafından yapılırsa doğru orantılı olarak zararı da büyük olacaktır.
               Peeling, ciltten cilde farklılık gösteren sonuçlar oluşturmaktadır. Bu yüzden doktorunuz tarafından ayrıntılı bir şekilde peeling tedavisi önem taşır. Yapılan işlemden sonra güneş ışınlarından olabildiğince uzak durmaya çalışın ve abartılı makyajdan kaçının. Güneş, peeling işlemi yapıldıktan sonra oldukça tehlike arz etmektedir. Eğer derin peeling yaptırmayı düşünüyorsanız en uygun mevsimin bahar ayları olduğunu bilmelisiniz. Sonuçta güneş tepemizde olmasına rağmen fazla yakıcı değildir. Sivilceler ve kırıkşıklıklar yapılan derin peelingten sonra 2 aya kadar tekrar yapılabilir hale gelir.

[youtube id=”9PfMtt4J_yc” width=”600″ height=”350″]

BENZER HABERLER

0 2245

Yorum yok

Bir Yanıt bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.