Anasayfa Güzellik Saç Saç Dökülmesini Engellemenin Yolları

Saç Dökülmesini Engellemenin Yolları

0 1423

Genellikle saç dökülmesinin sebepleri stres başta olmak üzere dengesiz beslenme, yanlış saç bakım ürünleri seçilmesi ve hormonal bozukluklardır. Daha dolgun ve daha hacimli saçlar için yapılması gerekenleri merak ediyorsanız işte size bir kaç pratik çözüm yolu.

Saç diplerindeki kan dolaşımını hızlandırarak saç dökülmesinin önüne geçmek mümkün. Bu nedenle her gün özellikle yatmadan önce saç fırçalarıyla saçlarınızı fırçalamanız gerekiyor.

Saç dökülmesinin önüne geçmek için demir içeren besinler almaya özen göstermelisiniz. Demir eksikliği saç dökülmesine neden olmaktadır. Kırmızı et, kuru meyveler ve yeşil yapraklı sebzeler en fazla demir içeren besinlerdir.

Saçların her gün yıkanması da saçlarınızın daha çabuk dökülmesine neden olacağı için 2- 3 gün arayla saçınızı yıkamanız saç bakımınız için daha uygundur.

Eğer saç dökülmeniz fazlaysa kan tahlili yaptırarak vitamin eksikliğine baktırmanız gerekebilir. Özellikle B vitamini eksikliği saç dökülmesine neden olmaktadır.

Saç dökülmesini önlemek için Omega3 almaya yani balık yemeye özen gösterin. Omega3 almak dökülmenizi önleyecektir.

Saçlarınıza şekil verirken saç spreyi ve jöle kullanıyorsanız saç dökülmenizin nedeni bunlar olabilir. Bu nedenle her bu ürünleri kullanım sonrası saçınızı yıkamanız daha doğru olacaktır.

CheapAdultWebcam

BENZER HABERLER

Yorum yok

Bir Yanıt bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.