Anasayfa Güzellik Saç Rengine Göre Elbise Seçimi

Saç Rengine Göre Elbise Seçimi

2 14027

Saç rengine göre elbise seçimi yapmak çok iyi sonuçlar verir. Bayanların daha alımlı ve hoş gözükmesini sağlar.

Saçlarını bakır ya da karamel renklere boyatan kişiler; kahverenginin tonlarında kıyafetler giyerek; daha özenli gözükürler. Siyah saçlıların tercih edeceği elbise renkleri sırasıyla; beyaz, kırmızı ve pembe gibi renklerdir. Bu renkler üzerinde saçlar daha iyi uyum sağlar.

Sarı saçlıların elbise seçerken tercih etmesi gereken renkler; pembe, kırmızı, siyah ve yeşil gibi renklerdir. Sarı saç diğer saç renklerine göre daha gösterişli durur. Bu saç rengini vurgulamak için giyilen kıyafetlerin renkleri; iyi seçilmelidir. Saçı kumral tonlarda ve beyaz tenli olan kişiler; her rengi tercih edebilirler.

Kumral tonlar ara bir renk olduğu için tercih edilebilir. Kumral tonlarına koyu renklerde, açık renklerde çok iyi gider. Elbise seçiminin saç rengine göre yapılması zorunluluk değildir. Dışarıya karşı daha özenli olmak isteyen insanlar bu durumu tercih edebilirler. Gerçekten dışarıdan bakıldığında bunu tam anlamıyla uygulamış bayanlar dikkat çekicidirler.

Uyumlu renkler insanların gözünde beğeni oluşturur. Her zaman saç rengi ile oynayamayan kadınlar; kıyafetlerini saç renklerine uydurmaya çalışırlar. Kıyafet ve saç uyumu; muhteşem bir uyum sağlar. Bunun yanında boyun ve bileğe takılacak takılarla da bu durum tamamlanır. Saç rengi belli bir rengi içermeyen kişiler, uygun kıyafet seçimi yapamazlar.

Saçlarda çiğ ve yeşilimsi sarıdan kaçınmak; doğru renkleri bulmamızı kolaylaştırır.

BENZER HABERLER

0 2245

2 Yorumlar

Bir Yanıt bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.