Anasayfa Güzellik Makyaj Saç Rengine Göre Makyaj

Saç Rengine Göre Makyaj

0 1247
Saç Rengine Göre Makyaj

Güzelliğiniz için yapacağınız kusursuz makyaj uygulamaları sizi olduğunuzdan daha genç veya daha olgun gösterebilir. Makyaj yapmak için belirlenen kriterlere dikkat etmeniz sizin bu alanda yapacağınız uygulamaları kusursuz olmasına sebep olur. Ancak unutmayın ki kusursuz yapılan makyajlar sizleri ne kadar güzel ve alımlı gösteriyor ise hatalı yapılan makyajlarda sizler bir o kadar kötü ve itici gösterebilir. Peki doğru makyaj nasıl yapılır. Bunun için birçok sıralama mevcuttur, bu sebeple sizlere biz bu yazımızda saçınıza uygun makyaj seçimleri hakkında bilgi vereceğiz. Saçınızın rengi ile birlikte yapacağınız makyaj seçimlerini sırası ile anlatacağınız. Ancak saç rengi belirlemelerinde sizlere vereceğiniz en önemli ipucu ise şu olacaktır. Saç rengi seçimlerinizi mutlaka ten renginize uyumlu olarak seçmeniz çok önemlidir.

SARI SAÇLILAR İÇİN

                Saçları sarı renk olan bayanlar için yapılacak makyaj seçimlerinde kullanılacak renkler için belirlenen bir başka önemli detay ise göz renginiz olacaktır. Süreceğiniz maskaraların seçimlerinde koyu renkler size daha uygun olacaktır. Kahverengi yada siyah renk seçim yapabilirsiniz. Allıklar pembe, Ruj çeşitlerinde ise sıcak renkleri tercih edebilirsiniz. Bu renkler arasına pembe ve tonları örnek gösterilebilir.

KAHVERENGİ SAÇLAR İÇİN

Kahverengi saçlı bayanların makyaj seçimlerinde kullanacağın renkler ise; göz kapakları için lila ve kahve seçiminde bulunabilir. Göz rengine göre değişen maskaraları tercih edebilirler. Açık renk gözlüler mor far yanında siyah göz kalemi, koyu renk gözlü bayanlar ise kahve rengi göz kalemi seçebilirler. Allık olarak tercih edilecek renk ise şeftali tonlarında bir renk olmalıdır. Ruj seçimleri ise kırmızı tonlarda olabilir. Ancak kahverengi saçlarda röfle var ise pembe tonları da kullanılabilir.

SİYAH VE KOYU RENK SAÇLILAR İÇİN

Siyah ve koyu renk saçlı bayanlarda kullanılacak renkler ten rengi ile değişim gösterebilir. Koyu renk saçı olan açık tene sahip bayanlarda maskaralar siyah renk en iyi tercihtir. Allık olarak pembe ve kırmızı tonlarında allıklar kullanılabilir. Ruj seçimleri ise kırmızı ve tonları gibi sıcak renklerden oluşabilir. Ancak ten eğer daha koyu bir renge sahip ise; maskara seçimi kahve tonları şeklinde olması daha uygundur. Allık için ise Açık ve kahve tonlarının yanı sıra çok hafif kırmızıya çalan tonlar kullanılabilir. Ruj seçimleri ise tercih edilen renk ile birlikte dudak kalemi kullanmalarıdır.

KIZIL SAÇLI BAYANLAR İÇİN

Kızıl renkli saçları bulunan bayanların makyaj seçimlerinde; renkli kozmetik ürünleri kullanmaları onların daha güzel bir görünüm sağlamalarına neden olur. Özellikle renkli gözlü bayanların makyaj rengi tercihlerinde toprak renkleri dudaklarda harika bir görüntü oluşturur. Maskaralar için koyu renk maskara kullanımının yanı sıra yeşil renk seçimini de uygulayabilirler. Allıklar kırmızı ile birlikte bütünleşen leylak ve parlak pembe rujlar ile mükemmel bir görünüm sağlar.

Yorum yok

Bir Yanıt bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.