Anasayfa Güzellik Selülit Nasıl Önlenir?

Selülit Nasıl Önlenir?

0 649

Derinin alt tabakasında yağ dokusu çevresinde meydana gelen pütürlü görüntülere selülit adı verilir. Yarattığı kötü görüntü nedeni ile kadınların korkulu rüyası konumuna gelmiştir. Vücuttaki yağ hücrelerinin fazla yağı depolaması ve östrojen hormonunun katkıları ile genişleyerek meydana gelen bu durum yayılma özelliği nedeni ile vücuttaki kan dolaşımını azaltır. Beslenemeyen dokular elastikiyetini kaybeder.

Selülitten kurtulmanın başlıca yolları arasında kilo vermek fazla enerji tüketerek az yağlı az kalorili beslenme alışkanlıkları ve düzenli egzersiz alışkanlıkları ile yaşamayı öğrenmek olacaktır. Sağlıksız yaşam koşulları içerisinde olmak stres alkol sigara alışkanlıkları hareketsizlik vücudu savunmasız bırakarak bu problemin yaşanmasına olanak sağlar.

Dengeli beslenme alışkanlığı olanlar arasına selülit görünümü oldukça az rastlanan bir durumdur. Bu pütürlü ve portakal kabuğu görüntülü selülit görünümünden kurtulmak için ilaçlarla tedavi masajlar akupunktur uygulamaları mezoterapiler yer almaktadır.Bu tedavilere ek olarak faydalanabileceğiniz bitkisel tedavi yöntemleri arasında toksin atıcı olarak bilinen dere otu rezene çayı yeşil çay vücutta tutulan fazla suyu atacak olan turp maydanoz çilek kereviz gibi meyve sebzelerin kullanılması önerilir.

Yine bitkilerden elde edilen yağlarla yapılacak olan masajların faydaları olacaktır. Bu yağlar arasında limon yağı tarçın yağı ardıç yağı ve tarçın yağı gelir.

Yine bu yağlar ve deniz tuzu ürünleri ile yapılacak banyoların mutlaka faydasını göreceksiniz.

BENZER HABERLER

0 2245

Yorum yok

Bir Yanıt bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.