Anasayfa Güzellik Cilt Bakımı Sivilceli Cilt İçin Makyaj Önerileri

Sivilceli Cilt İçin Makyaj Önerileri

0 935
Sivilceli Cilt

Bir bayanın en büyük düşmanı yüzünde beliren sivilcelerdir. Estetiği bozan, yüzün canlı ve pürüzsüz güzelliğine gölge düşüren sivilceler sizin de canınızı epey sıkıyor olmalı. Makyaj ile kapatmaya çalıştınız ama olmadı mı?

Bugün size makyaj ile doğru bir şekilde sivilce kapatma hatta yok etme yollarını anlatacağım. Hem de evinizde bulunan ürünlerle. Masrafsız ve kolay bir şekilde sivilceleri yok etmek artık kolay.
Özellikle yağlı ciltlerde çok oluşan sivilceleri sıkmak elbette ki bir çözüm yolu değil, ayrıca sivilcelerin çoğalmasına da neden oluyor. Aslında sivilceli yüzü iyi yıkamak ve temiz bırakmak gerekir.

Makyaj ürünleri cildi daha çok tahriş edebilir. Özellikle de sivilceli yüzlerde makyaj pek tavsiye edilmez. Ama siz önemli bir toplantıya gideceksiniz veya çok önemli bir randevuya katılacaksınız. Yüzünüzdeki sivilceler oldukça kötü gözüküyor onları yok etmek istiyorsunuz. İşte doğru yerdesiniz.
Hanımlar öncelikle cildimizi önce güzelce bir yıkayalım. Saf su sivilceleri yok etmeyi hızlandırır. Cildin temiz olması da sivilce oluşumunu geciktirir. Sonra elimize pamuk alalım, gül suyuna batırıp önce temiz yerleri iyice silelim. Sonra sivilcelere masaj yapar gibi pamuğu gezdirelim.

Elimize nemlendirici krem alıp güzelce yüzümüze uygulayalım. BB krem sürelim ve sonrasında iyi bir pudrayı tüm yüzümüze eşit olacak şekilde uygulayalım. Hanımlar fark ettiyseniz fondöten kullanmadım. Çünkü fondöten cildin nefes almasını engellediği gibi gözenekleri tıkar ve daha hızlı sivilce oluşumuna neden olur.

Hem şimdi oluşan sivilceler daha da büyüyüp kalıcı iz yapar hem de daha fazla sivilce oluşmasına neden olur. Bunun yerine BB krem oldukça işinize yarayacaktır.
Küçük bir sır: hanımlar, sivilceleriniz çok ise haftada iki kez olmak üzere limon ve bal maskesi deneyin. Pişman olmazsınız.

BENZER HABERLER

Yorum yok

Bir Yanıt bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.