Anasayfa Güzellik Cilt Bakımı Sonbaharda cilt bakımı nasıl yapılır?

Sonbaharda cilt bakımı nasıl yapılır?

0 853

Yaz ayını arkamızda bırakmamızın arkasından uzun bir tatil sonrasında sonbahara girmemizle cilt bakımını da unutmayalım. İşte size destek olacak…
Yaz ayını arkamızda bırakmamızın arkasından uzun bir tatilden sonrasında sonbahara girmemizle cilt bakımını da unutmayalım.

İşte size destek olacak 5 tavsiye…

 

Argan yağı

Cilt tarafınca kolay emilebildiği için krem şeklinde kullanabileceğiniz argan yağı, yumuşatıcı etkisiyle 3 gün tertipli kullanımdan sonrasında, pürüzlü ve kuru cildi yumuşak ve pürüzsüz hale getiriyor.
Cildin organik korunma bariyerini güçlendirmede mühim olan yağ asitlerince varlıklı bu yağ, çevresel faktörler ve stresten meydana gelen, cildi yıpratan özgür radikallere karşı etkili ve naturel korunma sağlıyor.

Hindistan cevizi yağı

Düşük kaliteli nemlendiriciler cildinize extra ‘su’ verir, rutubet değil. Su buharlaşınca cildiniz daha oldukca kurur. Yüksek kaliteli nemlendiricilerde de yağlı hissi veren petrol ürünleri vardır. Etkili olabilir, fakat seneler içinde kimyasalların tesiri görülmeye başlanacaktır.

Peki Hindistan cevizi yağı? Cildinizi bir toprak olarak düşünün, Hindistan cevizi yağı yapısı gereği kuru bölgelere doğru hareket eder. Yüzeyi kaplar ve canlandırır.

Besinler
Beslenme de deriyi korumak için dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bir unsur. A, C, E vitaminleri, çinko, bakır, demir, selenyum alımı yanında diyetlerinin abartılmaması ve yağ, karbonhidrat kısıtlamasının dozunda yapılması da mühim.

Uyku
Boşuna ‘güzellik uykusu’ denmiyor. Eğer cildiniz günün stresinden sonrasında kendine gelemezse, kırışıklıklara karşı cilt bakımınıza ne kadar harcadığınızın önemini yitirdiği amansız bir harbe girdiniz anlamına gelir. Hasarı düzeltmek için altı ila sekiz saat içinde bir zamana ihtiyacınız var.

Peeling
Mevsim geçişlerinde ve soğuk havalarda cilt yüzeyi kuruyup pul pul dökülmeler meydana gelebilir. Cilt yüzeyini kaplayan ölü deriler; solgun bir görünüme sebep olur. Cildinizi yıpratmadan ölü derileri temizlemek için güzellik ürünleri satan mağazalardan alacağınız ipek keseleri kullanabilirsiniz.

BENZER HABERLER

Yorum yok

Bir Yanıt bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.