Anasayfa Sağlık Terlemeye Botox ile Çözüm

Terlemeye Botox ile Çözüm

0 819

Yaz aylarında koltuk altı aşırı terleyen kişilere bu sorununa çözüm olarak koltuk altına botoks uygulaması yaptırması öneriliyor.

Medical Park Tarsus Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Ulaş Güvenç, yaz aylarında koltuk altında aşırı terleme şikayeti bulunan kişilerin yaşadığı bu sorununa karşı koltuk altına botoks yaptırmasını önerdi. Terlemenin insanları sosyal olarak rahatsız ettiğini, özellikle koltuk altında terden oluşan görüntünün insanların sosyal ortamlarda psikolojik olarak sorun yaşamalarına neden olabildiğini ifade eden Dr. Ulaş Güvenç, “Havaların ısınmasıyla birlikte insanlar daha çok terlemeye başladı. Çözüm olarak botoks yapılmasını öneriyoruz. Anti aging için kullanılan botilinum toksin (botoks) koltuk altı terlemelerinin engellenmesinde de güvenle kullanılıyor. En fazla 10 dakikalık bir işlem” dedi.

6 Ay Koruyor

Genellikle aşırı terleyen insanların beyaz ve siyah dışında renkli kıyafetler giymekten kaçındığını da belirten Dermatoloji Uzmanı Dr. Ulaş Güvenç, ”Bunun için botokslu tedaviyi en basit çözüm olarak görüyoruz. Uygulamanın sağlık açısından herhangi bir olumsuz etkisi bulunmuyor. Bu işlem 6 ay etkisini sürdürüyor. Yani 6 ay kadar terlemiyorsunuz” diye konuştu.

BENZER HABERLER

Yorum yok

Bir Yanıt bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.