Anasayfa Güzellik Makyaj Yüz Hatları Nasıl Ortaya Çıkarılır?

Yüz Hatları Nasıl Ortaya Çıkarılır?

0 1122
Yüz Hatları

Güzellik için yaptığımız makyajlar ile yüz hatlarımızın ortaya çıkarılması sağlanmaktadır. Yüzümüzde bulunan hatların yoğunluğu ve ortaya çıkarılması için belirli bölgelerin vurgulanarak ön plana çıkarılması, güzel olmayan yerlerin saklanması makyaj sayesinde sorunsuz bir şekilde halledilmektedir.

Ancak bilinmesi gereken ise kusursuz yapılan gölgelendirmeler ve kapatmalar ile bu makyaj yapılmalıdır. Peki, yüz hattı nasıl ortaya çıkarılır?

İşte size bu konuda yapabileceğiniz birkaç makyaj sırrı.
BURUN MAKYAJI
Yüz hattınızda eğer burnunuz ön plana çıkarmak istiyorsanız, makyaj uzmanlarının kullandığı yöntemi uygulayabilirsiniz. Bunun için ilk öncelikle makyaj yapılırken derinlik vermek için yapılan kahverengi fondötenleri kullanabilirsiniz. Gölgelendirmek için yapılan beyazlatma içinde pudradan faydalanabilirsiniz. Eğer burnunuzu olduğundan daha ince görünmesini istiyorsanız, yüzümüzün her iki yanına buruna sürdüğümüzden daha koyu bir fondöten sürün ve pudra ile burnunuzun üzerine gölge oluşmasını sağlayın.
ELMACIK KEMİKLERİ
Elmacık kemiklerini ortaya çıkarmak için yapılacak işlem basit olarak görülse de profesyonel bir görüntü vermek için özen gösterilmesi gerekir. Öncelikle elmacık kemiklerinin alt tarafındaki çukura koyu renk pulluk sürün ve tam olarak üst kısmına ise parlak allık ile öne çıkarın. Bu işlemi yaparken gülümseyerek allık sürmeniz daha kolay olacaktır.
ÇENE
Çeneyi gizleyebilmenin yolu alt dudağın ön plana çıkarılmasıdır. Bunun için çene kısmına hafif ve açık renk fondöten kullanmanız yeterlidir. Gıdık bölgesini saklayarak çene kısmını ortaya çıkarmak için ise, koyu renk pudra ile boyun bölgesine kadar derinlik vermeniz çene kemiğinin ortaya çıkmasını sağlayacaktır.
ALIN
Diyelim ki alnımız geniş ve gizlemek istiyoruz. Bunun için alın kısmına bronzluk verecek türde pudra uygulayarak yüzümüz ile dengelemek yeterli olacaktır.
GÖZ
Gözleriniz için uygulayacağınız makyaj derinleşmesi ise, küçük göz kapaklarınızın büyük görünmesini sağlar. Göz kapağı kısmına dış tarafına koyu renk, iç kısmına doğru ise açık renk far sürerek gölge vermeniz yeterlidir.

Yorum yok

Bir Yanıt bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.