Anasayfa Sağlık Zayıflatan Çay İksirleri

Zayıflatan Çay İksirleri

0 762
Harbal Tea

Bitkilerle hazırlanan çaylar insanlara bir çok alanda sağlık konusunda yardımcı olabilmektedir. Ancak bilinmesi gereken önemli konu şudur ki, çay içerek zayıflama diye bir şey yoktur. Zayıflamak için yapılan diyet programlarında içilebilen çaylar ile metabolizmamızın hızlanmasını sağlayabilirsiniz. Günlük harcanan kalori ile günlük alınan kaloriden fazla olması durumunda kilo kaybına sebep olunabilir. Kilo verme konusunda çıktığınız yolda size yardımcı olabilecek çaylar hakkında bilgileri sizin için derledik ve hazırladık.

BİTKİSEL ÇAYLAR VE FAYDALARI

İçecek olarak hazırlanan bu tür çaylar kimi zaman birlikte kimi zamanda tek tek tüketilerek hazırlanan içecekler haline getirilebilir. Bunlar için gerekli bilgiler yapısında ve kimyasında bulunan bileşenler ile birlikte karıştırılarak kullanılabilir.

YEŞİLÇAY

Yeşil çay hem metabolizmayı hızlandırır, hem de vücuttaki yağların yakılmasını arttırır. Yüksek kafein kimyası olan bir bitkidir. Bu sebeple tansiyon yükselmesine ve çarpıntının artmasına neden olur. Bu sebeple tansiyon hastalarının dikkat etmesi gereken bir içecek türüdür.

MATE

Aynı şekilde bu bitki de insanların metabolizmasını hızlandırır. Güney Afrika’ya özel bir bitkidir. Yeşil çay ile aynı özellikleri taşır. Bu sebeple tansiyon hastaları bu içecekten uzak durmalıdır.

GUARANA

Güney Amerika yetişen bu bitki bu yörede çok sevilen ve kullanılan bir bitkidir. Metabolizmayı hızlandırarak bu alanda hizmet görevini tamamlar. Bu bitkide tıpkı diğer iki bitki gibi yüksek kafein içerir, tansiyon ve kalp hastaları bu bitkilerin tüketiminde dikkatli olmaları gerekir.

ANANAS

Ananas herkes tarafından bilinen bir üründür. Moleküler yapısında bulunan bromelain isimli bir enzim içerisinde yer almaktadır. Bu enzim sayesinde sindirim kolaylaştırılır ve bağırsaklar çalıştırılması sağlanır. Zayıflamak için en büyük yardımcılardandır.

TURUNÇ KABUĞU

Turunç bitkisinin moleküler yapısında bulunan sinefrin isimli madde ile metabolizma çok hızlanır. Üstelik bu türlü hızlandırmalar kalp sisteminde hiçbir yan etki yapmaz.

ACI KIRMIZI BİBER

Bu bitki insan metabolizmasını hızlandırmanın yanında aynı zamanda yağ yakımı için gerekli olan bir besin kaynağıdır. Biberin acılığı ne kadar çok artar ise metabolizma hızlanması ve yağ yakımı artabilir.

GREYFURT

Şeker hastaları için faydalı bir meyve olarak bilinir. İnsülin hormonu üzerinde etkileri vardır. Bu meyvenin tüketilmesi ile yağ yakımı da arttırılıyor.

BENZER HABERLER

Yorum yok

Bir Yanıt bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.